• Nişantaşı Pilates
  • Her Gün: 06:00 - 00:00
reformer-pilates

Reformer Pilates Nedir ?

Pilates reformer, mat temelli Pilates’ten çok farklıdır. Reformer Pilates, Pilates reformer makinesini kullanarak yapılır ve mat temelli Pilates’ten daha yoğun ve daha dinamiktir, çünkü makinenin bir parçasını oluşturan yaylar kullanılarak Pilates egzersizlerine direnç kazandırır. Reformer Pilates, mevcut egzersiz repertuarı çok daha fazla çeşitlilik sağlayarak büyük ölçüde arttırıldığından mat tabanlı Pilates’den üstün. Egzersizler genellikle kasları inşa etmek ve tonlama yapmak için ideal olan geniş bir hareket yelpazesiyle kasları işler, eklemler boyunca kararlılığı arttırır.

Reformer Pilates spora özel bir çapraz eğitim aracı olarak kullanılabilir. Reformer Pilates, kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon ve çok daha fazlası gibi tüm sporcular için hayati önem taşıyan temel stabilizasyon üzerinde çalışmaktadır. Reformer Pilates, rehabilitasyon amaçları için de mükemmeldir çünkü kişinin yatay bir hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve dikey olarak yüklenmesine ve bacakları boyunca ağırlık yüklenmesine izin vermez.

Örneğin, bir birey diz cerrahisi veya diz travması geçirmişse, bu yatay düzlem, vücut ağırlığından daha hafif bir direnç kullanarak daha geniş bir hareket aralığı ile bacağın kaslarını güçlendirmenizi ve kontrollü hareketle iyileşmelerini hızlandırmanızı sağlar.

Pilates reformerın kökenleri, 1920’lerde New York’taki orijinal Pilates stüdyosuna kadar uzanır ve Joseph Pilates tarafından kendisi tarafından tasarlanmıştır. Reformer, bir tanesini ilk gördüğünüzde dramatik bir izlenim yaratır ve kullandığınızda vücutta daha dramatik bir değişiklik yapar. Reformcular, Pilates stüdyolarında dünyanın dört bir yanına dizilmişlerdir. Reformer dersleri genellikle Pilates stüdyolarında ana tercihlerden biridir.

reformer-pilates
Reformer Pilates Nisantasi

Pilates Reformer Nedir?

Pilates kurucusu Joseph Pilates tarafından icat edilen reformer, üzerine düz bir platform bulunan ve çerçeve içindeki tekerlekler üzerinde ilerleyen ve taşınan yatay bir çerçevedir. Taşıyıcı, reformerin bir ucuna bir dizi yay ile tutturulmuştur. Taşıyıcılar çerçeve boyunca itildiğinde veya çekildiğinde yaylar farklı direnç seviyeleri seçenekler sunar. Taşıyıcının üzerine bir uygulayıcıya, arabayı iterken veya arabayı çekerken reformcunun ucundan kaymasını önleyen omuz blokları vardır.

Reformerin ucunda ayak çubuğu olarak adlandırılan ayarlanabilir bir bar bulunur. Ayak çubuğu, bir uygulayıcı arabayı hareket ettirdiği için ayaklar veya eller tarafından kullanılabilir. Reformerin ayrıca çerçevenin üst ucuna tutturulmuş tutamakları olan uzun kayışları vardır.

Taşıyıcıyı hareket ettirmek için bacaklar veya kollarla çekilebilirler. Vücut ağırlığı ve yayların direnci, taşımayı daha fazla veya daha zor hareket ettiren şeydir. Reformcular parçalar farklı vücut ölçüleri için ve farklı seviyelerde beceri için ayarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Yaz
Merhaba Yarımcı Olabilir Miyim ?
Merhaba Yarımcı Olabilir Miyim ?